Wymalowania antypoślizgowe

 

Wymalowania antypoślizgowe

Do zastosowań antypoślizgowych polecany jest FastFloor UV100K zawierający wypełniacz korundowy. Ten lakier ma wysoką odporność na ścieranie i jest przeciwpoślizgowy. Powierzchnia jest matowa a powłoka nie przezroczysta.

Do wypełniania spoin oraz do wymalowania pasków antypoślizgowych stosowany jest FastFloor UV-Paste. Ta pasta utwardzana UV może być aplikowana szpachlą między paskami papieru, posypana korundem i utwardzona ręczną lampą. Wykonanie paska antypoślizgowego na schodach zajmie kilkanaście minut! Również wykończenie pasów lub wypełnienie szczelin zajmie jedynie minuty.

 

Uzupełnieniem są podkłady. Do podłoży mineralnych o strukturze porowatej stosowany jest FastFloor Primer Mineralish, który wnika głęboko w podłoże i zapewnia właściwą przyczepność właściwego lakieru. Dodatkowo stanowi barierę dla wilgoci migrującej z podłoża.

Do regeneracji podłóg drewnianych polecany jest podkład FastFloor UV Holz-Primer. Primer jest na bazie wodnej, dlatego przed nałożeniem końcowego lakieru UV należy podłoże wysuszyć.  Dla podniesienia estetyki, zalecane jest przeszlifowanie drewna przed naniesieniem primera co uwydatni strukturę drewna.