Lakiery utwardzane UV

 

Nawierzchnie utwardzane UV firmy Stone 2000

Niemiecka firma Stone 2000 jest pionierem w zakresie innowacyjnych materiałów budowlanych. Jedną z grup produktowych jest seria lakierów, szpachli i fug utwardzanych światłem UV. Zastosowanie utwardzania UV pozwala na niemal nieograniczony czas na operacje nakładania nawierzchni i kontroli jej jakości w połączeniu z natychmiastowym jej utwardzeniem gdy potrzeba. Zastosowanie tej techniki pozwala na wykonywanie prac naprawczych lub modernizacyjnych praktycznie bez zatrzymywania ruchu!  Po prostu: nałóż-zaświeć-idź. Systemy StoneFloor pozwalają pokryć nawet 500m2 dziennie.

 

Powłoki UV mogą być nanoszone na różne powierzchnie jednak muszą być one czyste a w niektórych przypadkach konieczny jest podkład. Najczęściej są używane do powlekania naturalnego kamienia, ceramiki, linoleum  i mocnego betonu o małej wilgotności (bez podkładu, wystarcza odkurzenie i przetarcie denaturatem jeśli wilgotność podłoża jest poniżej 4%) a także do wymalowywania pasów antypoślizgowych. Podłoża porowate jak drewno, jastrych, gipsy, wapienie itp. wymagają podkładu co wydłuża procesSystemy FastFloor składają się z podkładu, lakieru, fug/szpachli oraz systemów naświetlania.

Głównym składnikiem jest jednoskładnikowy lakier FastFloor UV100 w postaci płynnej, który po nałożeniu może być utwardzony lampą DecoRad w kilka sekund. Po utwardzeniu daje przezroczystą błyszczącą powierzchnię.

Dla wykończenia matowego stosuje się FastFloor UV100W dający wykończenie satynowe. Jest to produkt na bazie wodnej, wnikający w podłoże. Intensyfikuje barwę podłoża.