Epoksydowe posadzki specjalne

 

Epoksydowe posadzki specjalne: system 3k, systemy elastyczne, grunty i szpachle wiążące od -18°C, system powłok WHG.


Systemy ROMEX 3 komponentowe to nic innego jak użycie: żywicy, utwardzacza i barwnika w postaci pasty. Większość przemysłowych posadzek epoksydowych ROMEX jest dostępnych w wykonaniu NEUTRAL co pozwala na zastosowanie barwnika. System taki zapewnia zoptymalizowane stany magazynowe i unifikację. Przy stosowaniu tego samego systemu posadzki epoksydowej i różnych barwnikach uzyskujemy kilkukrotnie mniej zestawów naprawczych.

Firma ROMEX opracowała elastyczny system epoksydowy powłoki ROMPOX 1080 w zastosowaniu z elastycznym gruntem ROMPOX 1101. System ten ma zastosowanie przy zabezpieczeniu antykorozyjnym: mostów, stalowych zbiorników i wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych w zakładach chemicznych, portach, stoczniach w przemyśle petrochemicznym i ochrony środowiska.

Posadzki olejoodporne - grunt olejoodporny ROMPOX 1503 ma zastosowanie w zakładach obróbki mechanicznej, warsztatach samochodowych ASO i mechaniki pojazdowej. ROMPOX 1503 zapewnia trwałe zamknięcie pozostałości oleju w betonie.

Nowatorskim rozwiązaniem w palecie produktów firmy ROMEX jest żywica gruntująca D4000HR, która ma również zastosowanie jako szpachlówka w temperaturze od -18°C. Ma ona szerokie zastosowanie w chłodniach, mroźniach bez konieczności podnoszenia temperatury do +15°C i naprawach asfaltu czy betonowych dróg podczas mroźnej pogody. Dodatkowo system D4000HR jest w wykonaniu żywicy szybkoreagującej co kilkukrotnie skraca czas pracy.

Posiadamy w naszej ofercie rposadzki do ochrony wód gruntowych i powierzchniowych WHG. Powłoka ta zapewnia: uelastycznienie, zamknięcie rys w podbudowie, wysoką odporność chemiczną, przenosi duże obciążenia mechaniczne, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Przykładowe zastosowanie: tace pod zbiornikami z kwasami lub zasadami, zbiorniki buforowe zabezpieczające przed wyciekami.